Fiorda, spray 30 ml.
Opis
Stan zapalny to reakcja organizmu w odpowiedzi na działanie czynnika uszkadzającego. Charakteryzuje go zespół objawów: zaczerwienienie, ból, wzrost temperatury, obrzęk oraz upośledzenie funkcji tkanki objętej zapaleniem.
Wyrób medyczny Fiorda spray to spray do jamy ustnej i gardła stosowany w celu odpowiedniego nawilżenia błon śluzowych oraz łagodzenia objawów towarzyszących stanom zapalnym, takich jak: suchość i pieczenie podczas przełykania.
Fiorda spray to produkt do stosowania:
• wspomagająco w czasie trwania infekcji bakteryjnych i wirusowych jamy ustnej i gardła
• w dyskomforcie wywołanym wzmożonym oddychaniem przez usta np. podczas niedrożności nosa
• w przypadku drapania w gardle
• w suchości w gardle
• w chrypce i suchym kaszlu
Błona śluzowa jamy ustnej i gardła jest bogato ukrwiona, a w jej obrębie obecne są liczne zakończenia nerwowe. Z tego względu wystąpienie stanu zapalnego śluzówki może powodować spory dyskomfort.
Zapalenie błony śluzowej gardła występuje najczęściej w porze jesienno-zimowej. Do głównych przyczyn należą infekcje wirusowe, którym poza dolegliwościami ze strony gardła (drapanie, suchość, chrypka, ból) towarzyszyć może ból głowy, kaszel czy katar.
Z kolei nagły początek infekcji i wystąpienie wysokiej gorączki może wskazywać na infekcję bakteryjną. W takich przypadkach ból jest dotkliwy, towarzyszy on także przełykaniu, nie występuje natomiast kaszel i katar.
O składnikach
Aloes – koi, regeneruje i pielęgnuje błonę śluzową jamy ustnej i gardła.
Aloes drzewiasty to zielona roślina, która występuje zazwyczaj na terenach ubogich w wodę, w krajach o suchym klimacie. W stanie naturalnym można go spotkać na terenach Afryki oraz Wyspach Kanaryjskich i Karaibach. Aloes uprawiany jest na terenach otwartych w wielu krajach o klimacie gorącym, natomiast w Polsce hodowany jest jako roślina szklarniowa i pokojowa.
Kwas hialuronowy – tworzy ochronny film na błonie śluzowej jamy ustnej i gardła, chroniąc przed jej nadmiernym wysuszeniem.
Kwas hialuronowy jest biopolimerem, obecnym u wszystkich żywych organizmów. W warunkach fizjologicznych występuje w postaci soli – hialuronianu sodu. U człowieka w dużym stężeniu znajdziemy go nie tylko w skórze właściwej, ale także w płynie maziowym, w jądrze krążków międzyżebrowych, w sznurze pępowinowym czy ciele szklistym.
Porost islandzki i prawoślaz – zawierają substancje śluzowe, które tworzą ochronną powłokę na błonie śluzowej jamy ustnej, chroniąc ją przed wpływem czynników drażniących.
Porosty to „organizmy 2 w 1”, powstałe w wyniku współdziałania grzyba i glonu. Glon jest organizmem, który dostarcza pokarm, natomiast porost dostarcza wodę z solami mineralnymi (wprost z atmosfery – z deszczu, mgły i pary wodnej). Porost islandzki spotkać można na całej półkuli północnej (Azja, Ameryka, Europa), także w Polsce, gdzie należy do roślin chronionych. Prawoślaz lekarski jest rośliną powszechnie uprawianą, należącą do bylin, czyli roślin zielnych wieloletnich. Pochodzi z obszaru śródziemnomorskiego. W stanie naturalnym występuje w Europie, zachodniej Azji oraz północnej Afryce.
Mentol – łagodnie znieczula błonę śluzową, dzięki czemu zmniejsza uczucie dyskomfortu spowodowanego podrażnieniem. Mentol to związek chemiczny, który stanowi główny składnik olejku miętowego. Posiada mocny miętowy smak i zapach. Mentol może być otrzymany na drodze syntezy chemicznej lub poprzez izolację z olejków z mięty polnej, mięty pieprzowej oraz innych gatunków mięty.
Sposób użycia:
• Dzieci powyżej 1. roku życia do 3 lat: 1-2 dozy preparatu do 3 razy dziennie
• Dzieci w wieku 4–12 lat: 1-2 dozy preparatu do 4 razy dziennie
• Młodzież powyżej 12 lat i dorośli: 2-6 doz preparatu od 3 do 6 razy dziennie
Informacje dodatkowe
To jest wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą.
CE - wyrób medyczny zgodny z dyrektywą 93/42/CEE wraz z późniejszymi zmianami.
Etykieta na opakowaniu w języku polskim.
W opakowaniu lub na nim znajduje się instrukcja obsługi oraz o deklaracja zgodności UE.