Fiorda o smaku malinowym, 30 past. do ssania
Błona śluzowa jamy ustnej stanowi barierę ochronną przed szkodliwymi czynnikami. Aby mogła prawidłowo wypełniać swoją funkcję, powinna być stale wilgotna, a jej struktura nie może być uszkodzona. Dlatego ważne jest, aby odpowiednio dbać o utrzymanie prawidłowego stanu funkcjonowania i nawilżenia błony śluzowej gardła i krtani.
Składniki produktu FIORDA stanowią uzupełnienie diety osób z podrażnionym gardłem, które odczuwają:
• drapanie w gardle,
• dyskomfort wywołany wzmożonym oddychaniem przez usta,
• suchość w gardle,
• chrypkę.
Chrypka wynika z nieprawidłowych drgań strun głosowych, które prowadzą do turbulentnego przepływu powietrza w obrębie głośni.
To dlatego brzmienie głosu ulega zmianie i staje się szorstkie i matowe. Chrypce towarzyszy przeważnie drapanie w gardle oraz uczucie suchości w jamie ustnej.
Najczęściej chrypka pojawia się w wyniku nadwyrężenia głosu. Szczególnie narażone są na nią osoby, które z racji wykonywanego zawodu, często operują głosem. Jej wystąpieniu sprzyja również narażenie na dym tytoniowy czy suche i zanieczyszczone powietrze.
O składnikach:
Porost islandzki bogaty jest w substancje śluzowe, które tworząc ochronną powłokę, wywierają korzystny wpływ na błonę śluzową gardła, krtani i strun głosowych. Wspiera również prawidłową pracę układu odpornościowego.
Porost islandzki to nie roślina, a połączenie dwóch żyjących wspólnie organizmów – grzyba oraz glonu lub sinicy. Jest to gatunek występujący na północnej półkuli Ziemi (Azja, Europa, Ameryka), aż po rejony arktyczne. Rośnie również na bogatych w minerały ziemiach wulkanicznych Islandii i stąd wywodzi się jego angielska nazwa – Iceland moss.
Dzika róża jest ciernistym krzewem, który rośnie w całej Europie, Azji i Afryce. Można ją spotkać w całej Polsce, również w rejonach górskich. Jej owoce, szeroko stosowane m.in. w przemyśle spożywczym, znane są jako bogate źródło witaminy C. Jedna z tradycyjnych szwedzkich zup, nyponsoppa, przygotowywana była właśnie z dojrzałych owoców dzikiej róży.
Malwa czarna pochodzi z półwyspu Bałkańskiego, Krety i Azji Mniejszej. Obecnie nie występuje jednak na stanowiskach naturalnych, jest natomiast uprawiana do celów spożywczych, kosmetycznych oraz jako roślina ozdobna. Znana jest również pod nazwą malwa ogrodowa czy prawoślaz ogrodowy.
Składniki:
substancja żelująca – guma arabska, substancja utrzymująca wilgoć –sorbitole, substancja utrzymująca wilgoć – syrop maltitolowy, woda, wyciąg wodny z porostu islandzkiego (Cetraria islandica L.), regulator kwasowości – kwas cytrynowy, wyciąg z owoców dzikiej róży (Rosa canina L.), wyciąg z kwiatów malwy czarnej (Alcea rosea L.), koncentrat malinowy, aromat malinowy, substancja glazurująca– wosk Carnauba, substancja słodząca – sukraloza, sok z owoców bzu czarnego.
Zalecane spożycie:
• Ssać 1-6 pastylek dziennie
• Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia
• Produkt przeznaczony do stosowania u dzieci powyżej 4. roku życia oraz dorosłych